Muğla’da bir Cennet Ören

Tatil demek huzur rahatlık demek bence. Bu neden çok kalabalık ortamları sevmem, kafam rahat etmeli dinlenmeliyim güzelce. İşte böyle tatil yerlerinin özlemini dile getirirken arkadaşlarımdan biri aradı tam senlik bir tatil yeri buldum dedi. Tatil alanı Muğla‘nın tarihle iç içe zengin bir kültür mirasına sahip olan ilçesi olan Milas‘a bağlı şirin mi şirin son derece güzel beldesi Ören.

Tarihle içi içe olan bu beldede arkadaşım Lüks villa satın almış. Bu villayı görmek arkadaşa hayırlı olsun demek için ufak bir yolculuğa çıktım Muğla Ören‘e doğru. Milas‘a bağlı son derece küçük şirin, yeşille iç içe bir belde burası. Yani insanın bırakın tatilini yapması huzur içinde yıllarca yaşayabileceği bir dogal güzellik.

Muğla Milas'a bağlı Ören beldesinde süper lüks yazlıklar villalar

Muğla Milas'a bağlı Ören beldesinde süper lüks yazlıklar villalar

Denizi daha el değmemiş ormanlar gibi, yüzde yüz doğal ormanla iç içe, ter temiz.. Bu cennet gibi doğal güzelliğin içinde  Şavklı Sitesinden arkadaşım bir villa satın almış. Burasıda ormanın içinde doğa ile iç içe çok güzel bir yer.

İnşa edilen alan doğaya dokunulmadan, orman tahrip edilmeden, ormana çok yakın tarlaların üzerine yapılmış. Dogaya ormana bu kadar yakın olması nedeniylede havası gerçekten çok ama çok temiz. İşte tatil budur kendimi 10 yaş gençleşmiş hissediyorum dedirtecek bir yer burası. Ne araçların sesi, ne binlerce turistin bir anda çıkardıkları o gürültüler, nede barların kafelerin o muazzam gürültüsü yani hiçbirşey yok.  Haa derseniz ki yok benim ara sıra eğlencelere gitmem coşmam lazım derseniz haritayı alıp baktınızda araba ile buranın eğlence merkezlerine son derece yakın olduğunu göreceksiniz.. Yani dilediğiniz anda kendinizi eğlencenin göbegine atabilirsiniz. Arabayla yarım saatlik mesafede çok güzel eğlence yerleri yer almakta. Herkese tavsiye ederim burada tatil yapmalarını. Herkesin maddi durumu Muğla, Milas, Ören gibi yerlerde yazlık yada emlak satın almaya yetmez ancak buradaki pansiyonlarda süper. Kesinlikle tavsiye ederim yani.

Yorum Yaz